0_Спорт.ПорталКошарка

Обрадовиќ го напушти Фенербахче

Српскиот тренер Желимир Обрадовиќ повеќе не е тренер на Фенербахче. Турскиот клуб оваа информација ја објави на својата официјалната веб-страница.

Истанбул, 24 јуни 2020 (МИА) – Српскиот тренер Желимир Обрадовиќ повеќе не е тренер на Фенербахче. Турскиот клуб оваа информација ја објави на својата официјалната веб-страница.

Шеесетгодишниот кошаркарски стручњак го водеше клубот од Истанбул од 2013 година.

Пред три години Фенербахче под водство на Обрадовиќ ја освои шампионската титула во Евролигата. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close