Svet.SlajderСветСвет.Портал

Обрадор: Пријатно и со почит во разговорот со Бајден

Мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез Обрадор потврди дека вчера телефонски разговарал со новоизбраниот американски претседател Џo Бајден. Двајцата лидери дискутирале за миграција, пандемијата на Ковид-19 и билатералната соработка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close