Svet.SlajderСветСвет.Портал

Обрадор бара извинување од папата поради улогата на Католичката црква во освојувањето на Мексико

Претседателот на Мексико, Лопез Обрадор испрати писмо до папата Франциск во кое бара извинување од Католичката црква поради угнетувањето на домородното населени при шпанското освојување пред 500 години

Back to top button
Close
Close