Svet.SlajderСветСвет.Портал

Обрадор бара извинување од папата поради улогата на Католичката црква во освојувањето на Мексико

Претседателот на Мексико, Лопез Обрадор испрати писмо до папата Франциск во кое бара извинување од Католичката црква поради угнетувањето на домородното населени при шпанското освојување пред 500 години

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close