Линк во живоПолитика

Обраќање на премиерот Заев по повод промоција на комплексот Планет (ВО ЖИВО)

Обраќање на премиерот Зоран Заев по повод промоцијата на комплексот Планет. На промоцијата присуствуваат претседателот на Собранието Талат Џафери, претседателот на ДУИ Али Ахмети, градоначалниците на Град Скопје и на Општина Сарај, Петре Шилегов и Блерим Беџети, и инвеститорите Валдета Касапи, Самет Мислиу и Џемил Шабани.

Скопје, 22 јули 2021 (МИА) – Обраќање на премиерот Зоран Заев по повод промоцијата на комплексот Планет. На промоцијата присуствуваат претседателот на Собранието Талат Џафери, претседателот на ДУИ Али Ахмети, градоначалниците на Град Скопје и на Општина Сарај, Петре Шилегов и Блерим Беџети, и инвеститорите Валдета Касапи, Самет Мислиу и Џемил Шабани.

Back to top button
Close
Close