0_Спорт.ПорталКошарка

Обновувањето на договорот со Мајк Д’Антони е приоритет број еден за Хјустон

Генералниот директор на Хјустон, Дерил Мореј, рече дека главната цел на клубот за сезоната во 2020/21 година ќе биде да преговара за нов договор со тренерот „ракетите“, Мајк Д’Антони.

Хјустон, 6 септември 2020 (МИА) – Генералниот директор на Хјустон, Дерил Мореј, рече дека главната цел на клубот за сезоната во 2020/21 година ќе биде да преговара за нов договор со тренерот „ракетите“, Мајк Д’Антони.

– Обновата на договорот со Мајк Д’Антони е приоритет број еден во вонсезоната. Потпишавме договори со сите наши клучни играчи. Мислам дека зачувувањето на Д’Антони во тимот е многу важна задача за нас, истакна Мори.

Договорот на Д’Антони со Рокетс истекува на крајот на сезоната 2019/20. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close