Дописници СветЕвропа

Обновени и надополнети санкциите на ЕУ за Иран

Советот на ЕУ денеска соопшти дека се продолжуваат санкциите против лица и ентитети од Иран до 13 април 2022.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close