ЕвропаЕвропа.Портал

Областа околу Триумфалната капија евакуирана поради закана за бомба

Областа околу Триумфалната капија во центарот на Париз е евакуирана поради закана за бомба, изјави полициски портпарол.

Back to top button
Close
Close