ЕвропаЕвропа.Портал

Облакодер со над 150 катови ќе се гради во Русија

Шкотската архитектонска фирма „Кетли Колектив“ ги објави плановите за изградба на вториот највисок облакодер во светот, кој ќе се наоѓа во рускиот град Санкт Петербург.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close