0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВременска прогнозаОпштествоСервисни информации

Облачно со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни и поројни, проследени со ретки грмежи. Ќе дува умерен, а во повисоките места повремено засилен ветер, претежно од југозападен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close