0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и засилен ветер

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Back to top button
Close
Close