0_Web_АктуелноВременска прогнозаОпштествоСервисни информации

Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни претпладне во југозападните и јужните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во вечерните часови врнежите ќе престанат насекаде.

Back to top button
Close
Close