Временска прогнозаОпштество

Облачно со повремени локални врнежи од дожд, снег на планините на северозапад

Кон крајот на денот и во текот на ноќта во југозападните делови врнежите ќе преминуваат во снег и на некои пониски места. Долж Повардарието ќе дува засилен северозападен, а во западните делови повремено и силен западен ветер од над 70 километри на час.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close