0_Web_Актуелно0_Инфопакет.Портал0_Македонија.ПорталВременска прогнозаОпштество

Облачно со магла

Времето ќе биде облачно. Во поголемиот дел од денот по котлините ќе има магла, додека во останатите делови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност.

Скопје, 14 јануари 2020 (МИА) – Времето ќе биде облачно. Во поголемиот дел од денот по котлините ќе има магла, додека во останатите делови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност.

Утринската температура ќе се движи од минус 5 до 1 степен, а дневната од 6 до 12 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде облачно и ќе има магла. Утринската температура ќе достигне до минус 1 степен, а дневната до 6 степени. рп/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close