0_Македонија.ПорталОпштество

Облачно и магливо време, од петок пониски температури

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Маглата вдолж Повардарието ќе се задржи до раните попладневни часови. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.  Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 24 степени, информираат од УХМР.

Back to top button
Close
Close