0_Спорт.ПорталSport.SlajderТенис

Обезбедувањето на АО го сопре Надал кој не носеше акредитација

Член од обезбедувањето на Австралија опен, не му дозволил на Рафаел надал да влезе во една од просториите. Шпанецот не ја носел својата акредитација, па го убедувал чуварот дека е тенисер покажувајќи негова слика на еден од плакатите.

Мелбурн, 29 јануари 2020 (МИА) – Член од обезбедувањето на Австралија опен, не му дозволил на Рафаел надал да влезе во една од просториите. Шпанецот не ја носел својата акредитација, па го убедувал чуварот дека е тенисер покажувајќи негова слика на еден од плакатите.

Во тој момент, друг службеник од обезбедувањето дошол и му дозволил на Надал да помине.

Надал кој е прв носител на Грен слемот во Мелбурн, претпладнево ќе го започне дуелот со Доминик Тим од четврфиналната фаза. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close