0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Обезбедени ризла и сол за зимско одржување локални патишта и улици во Кавадарци 

Сто кубни метри ризла и 50 тони сол обезбеди службата  за зимско одржување локални патишта и улици во Кавадарци. Ова денеска на прес-конференција го соопшти Драган Рамов, раководител на Одделението за инспекција при локалната самоуправа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close