0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Обезбедени 700.000 долари за имплементација на проектот „Пост КОВИД-општините како двигатели на одржливиот развој“

Министерството за локална самоуправа и Бирото за регионален развој денеска потпишаа Меморандум за соработка со Програмата за развој на ОН (УНДП) за имплементација на проектот „Пост КОВИД-општините како двигатели на одржливиот развој“, за чие спроведување Владата и УНДП обезбедија по 350.000 долари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close