Општество

„Обединет Балкан за чист воздух“: Нема веќе место за термоцентрали на јаглен и загадувачка индустрија на Западниот Балкан

Учесниците на кампањата „Обединет Балкан за чист воздух“ се залагаат за навремено затворање на централите со јаглен, како и итно намалување на загадувањето на воздухот над пропишаните нивоа предизвикано од тешката индустрија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close