Svet.SlajderСветСвет.Портал

Обама го осуди насилството во протестите во САД и ги пофали ненасилните демонстранти

Поранешниот американски претседател Барак Обама го осуди насилството во протестите низ САД за расната нееднаквост и прекумерната полициска употреба на сила и ги пофали ненасилните демонстранти кои бараат реформи.

 

 

Таг
Back to top button
Close
Close