0_Магазин.ПорталЗанимливости

Обама го намали бројот на гости за роденденската забава

Тој вчера наполни 60 години и по тој повод, викендов планираше голема прослава на островот Мартас Вајнјард во Масачусетс (САД). Сепак, многуте заразени со делта-сојот го натераа Обама да го намали бројот на гости.

Back to top button
Close
Close