0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Објавени конкурсите за ученички и студентски стипендии за 2021-2022

Министерството за образование и наука ги објави конкурсите за доделување ученички и студентски стипендии за учебната/студиската 2021-2022 година и соопшти дека годинава се зголемени износите и се воведени нови категории стипендии.

Back to top button
Close
Close