Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Објавени два тома од Душан Стојковиќ за современата македонска книжевност

Книгоиздателството „Арка“ од Смедерево објави два тома од професор Душан Стојковиќ. Делата се посветени на автори и дела од сите генерации на современата македонска книжевност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close