СветСвет.Портал

Објавени десетици пораки меѓу американските дипломати во Украина

Три комитети во Претставничкиот дом на САД објавија десетици пораки меѓу американските дипломати во Украина, во кои се разговара за тоа како да одговорат на барањата на американскиот претседател Доналд Трамп земјата да покрене истрага за семејството на Џо Бајден.

Back to top button
Close
Close