Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Објавени делови од договорот за вакцини меѓу Европската Комисија и „АстраЗенека“

Поради спорот меѓу Европската Комисија и фармацевтската компанија „АстраЗенека“ за доставување вакцини, договорот потпишан со оваа фирма во август минатата година е објавен денеска, но само во редактирана форма, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close