Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Објавен вториот дел од книгата „Власите низ историјата на Градот Скопје” од Мирјана-Јана Николовска-Неделковска

Вториот дел од книгата „Власите низ историјата на Градот Скопје” од Мирјана-Јана Николовска-Неделковска е објавена во чест на празникот 13-ти ноември, денот на ослободувањето на Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close