КултураКултура.Портал

Објавен романот „Тивка сила“ од Луис Коуперус во издание на „Макавеј“

Издавачката куќа „Макавеј“ од Скопје деновиве го објави романот „Тивка сила“ од Луис Коуперус, романсиер, поет и припадник на холандската книжевна класика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close