КултураКултура.Портал

Објавен романот „Гордиот Дабидеш“ на чешката писателка Ирена Доускова

Издавачката куќа „Македоника литера“ го објави романот „Гордиот Дабидеш“ на чешката писателка Ирена Доускова, едно од најпознатите чешки прозни дела на 21 век, бестселер со повеќе изданија на чешки јазик и преведен на петнаесет јазици.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close