0_Македонија.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.ПорталОпштество

Објавен конкурсот за наградата „Антево перо“ за 2021 година

Meѓународната поетско-културна манифестација „Анте Поповски - Антево перо“ распиша Конкурс за доделување на наградата „Антево перо“, востановена во чест на творештвото на бардот на современата македонска поезија, Анте Поповски, за 2021 година. Наградата, традиционално на ова четврто издание на манифестацијата, се доделува како исклучително македонско поетско признание за необјавена поетска книга (поетски ракопис).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close