0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Објавен јавниот повик за Школата за политики за 2021 година на Претседателскиот центар за политичко образование

Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски објави јавен повик за Школата за политики организирана од Претседателскиот центар за политичко образование, што ќе се одржи во периодот од март до ноември 2021 година во рамки на четири едукативни семинари со еминентни предавачи и обучувачи од државата и од странство. Целта на Школата е поврзување на учесниците со различно професионално искуство, кои имаат желба со своите знаења и вештини да придонесат за позитивен развој на општеството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close