СветСвет.Портал

ОАЕ во септември ќе го испрати својот прв астронаут во вселената

Обединетите Арапски Емирати на 25 септември ќе го испратат својот прв астронаут во вселената, а тоа ќе биде Хаза ал-Мансури или Султан ал-Најади, соопштија денеска властите на земјата.

Back to top button
Close
Close