СветСвет.Слајдер

ОАЕ отворија Амбасада во Израел

Обединети Арапски Емирати (ОАЕ) денеска во Тел Авив ја отворија својата Амбасада во Израел, што е последниот чекор од минатогодишниот договор за нормализирање на односите помеѓу двете земји

Back to top button
Close
Close