Svet.SlajderСветСвет.Портал

ОАЕ отвораат пат за доделување државјанство на странци

Обединетите Арапски Емирати денеска објавија дека ја отвораат можноста за доделување државјанство на одредени категории странци кои придонесуваат за „развој и просперитет на државата“, потег што е многу редок во земјите од Заливот. Информацијата на Твитер ја објави премиерот на сојузот на седум емирати и на Дубаи, шеикот Мохамед бен Рашид Ал-Мактум.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close