Свет

ОАЕ – Мора вакцина за сите кои учествуваат во масовни јавни настани

Обединетите Арапски Емирати објавија дека вакцинацијата против Ковид-19 ќе биде задолжителна за луѓето кои присуствуваат на сите масовни јавни настани од 6 јуни.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close