Svet.SlajderСвет

ОАЕ го одобрија договорот за дипломатски односи со Израел

Владата на Обединетите Арапски Емирати денеска го одобри договорот за воспоставување на целосни дипломатски односи со Израел, кој беше потпишан во Вашингтон минатиот месец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close