СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

ОАЕ ќе купат 18 американски вооружени дронови

Стејт департментот го извести Конгресот дека планира да  му продаде 18 вооружени дронови на Обединети Арапски Емирати за 2,9 милијарди долари

Back to top button
Close
Close