ЕкономијаХроникаХроника.Портал

ОЈО: Турски државјани и фирма од Тетово осомничени за обид да избегнат плаќање акциза

Осомничените, управител и одговорно лице во тетовското правно лице, како што информираат од ОЈО, се обиделе да пуштат во промет акцизни добра без акцизна дозвола, со што би избегнале плаќање на акциза во вкупен износ од 792.514 денари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close