ОпштествоХроникаХроника.Портал

ОЈО Скопје поднесе обвинителен акт против три лица за разбојништво

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против три лица за кривични дела – Разбојништво од член 237 став 4 во врска со став 1 од Кривичниот законик, соопштија од скопското обвинителство.

Back to top button
Close
Close