0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

ОЈО Скопје донесе резолуција за предметот на поранешниот претседател на Врховниот суд

Основното јавно обвинителство Скопје утврди дека во случајот кај поранешниот претседател на Врховниот суд не постојат основи на сомнение дека е сторено кривично дело кое се гони по службена должност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close