ОпштествоХроникаХроника.Портал

ОЈО: Предлог казни од по две и пет илјади евра за организација на прослави во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлози за издавање казнени налози од по 2 000 евра против три физички и од 5 000 евра против едно правно лице за организација на масовни собири во Скопје.

Back to top button
Close
Close