ХроникаХроника.Портал

ОЈО Гостивар поднесе обвинение против две лица кои предизвикале опасност и спречување службено лице во вршење службено дејствие

Поднесен обвинителен предлог против две лица, жители на на с. Лакавица, на возраст од 27 и 52 години кои на 12 септември минатата година предизвикале значителна опасност за животот и телото на двајцата службеници кои воедно биле спречени во вршењето на службените дејности.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close