0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

ОЈО Гостивар побара притвор за дилер на дрога​

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против 34 – годишен гостиварец, за кој постои основано сомнение дека извршил кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close