Дописници МКДОпштествоХроникаХроника.Портал

ОЈО: Двајца возачи загинаа во сообраќајката на патот Неготино – Демир Капија

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи, иврши увид на регионалниот пат Неготино – Демир Капија каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица го загубија животот.

Back to top button
Close
Close