Дописници МКДОпштество

ЈО:Немало насилство при подигањето на мртовецот, кривична за непостапување по здравствени прописи

Јавното обвинителство (ЈО) постапува по вчерашното подигање на мртовецот од Инфективното одделение при струмичката болница. Откако беше известено од МВР веднаш издаде насоки да се извршат проверки и во моментов полицијата постапува по дадените наредби се испитува медицинскиот персонал и се работи на утврдување на идентитетот на тие што го подигнале телото, информира портпаролката на ЈО, Елизабета Недановска.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close