ХроникаХроника.Портал

ЈО – Гевгелија со истражна постапка за осомничен за обид за изнуда

Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од село Прждево, општина Демир Капија, кое е осомничено за кривично дело „изнуда“ согласно член 258 став 2 во врска со став 1 и во врска со член 19 (обид) од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close