ОпштествоХроникаХроника.Портал

ЈО бара лицето приведено за инцидентот во Ѓорче Петров да биде пуштено, бидејќи ДНК трагите во возилото не се негови

Основното јавно обвинителство Скопје побара лицето кое беше осомничено дека на 1 март годинава од патничко возило „Голф“ пукало кон „Мерцедес“ управуван од лице од Горно Свиларе, кое се здобило со прострелна рана во натколеницата, да биде пуштено од краткотраен притвор, бидејќи ДНК трагите најдени во возилото не се од него.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close