Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Џо Бајден во Стејт департментот ги изложува надворешно-политичките приоритети на САД

Две недели по стапувањето на функцијата претседател на САД, Џо Бајден денеска оди во Стејт департментот да ги изложи надворешно-политичките приоритети на САД и да укаже дека земјата засилено се враќа на глобалната сцена. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close