0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeKronikëKronikë.PortalLink i drejtpërdrejtëShoqëri

Nxirret automobili që kishte rënë në Vardar tek spitali Axhibadem Sistina (drejtpërdrejtë)

Ekipet e Njësisë së zjarrfikësve dhe njësia e zhytësve pranë MPB-së paraditen e sotme e kanë nxjerr automobilin që ka rënë në Lumin Vardar në afërsi të urës për këmbësorë tek spitali Axhibadem Sistina.

Shkup, 22 maj 2020 (MIA) – Ekipet e Njësisë së zjarrfikësve dhe njësia e zhytësve pranë MPB-së paraditen e sotme e kanë nxjerr automobilin që ka rënë në Lumin Vardar në afërsi të urës për këmbësorë tek spitali Axhibadem Sistina.

Bëhet fjalë për automobilin “folksvagen polo” dhe sipas njohurive të para në të nuk ka njerëz.

Automobili është nxjerr me ndihmën e kabllove që i vendosën ekipet e shpëtimit. fb/

Превртено возило во Вардар во близина на Систина

Posted by MИА.mk on Петок, 22 мај 2020

 

Back to top button
Close
Close