0_Web_АктуелноДописници МКДОпштински вести

Нуркачка честитка по повод зачленувањето на нашата земја во НАТО

Нуркачите од нуркачкиот клуб „Амфора“ од Охрид на нивен начин на граѓаните во земјата им го честитаа зачленувањето во НАТО.

Охрид, 31 март 2020 (МИА) – Нуркачите од нуркачкиот клуб „Амфора“ од Охрид на нивен начин на граѓаните во земјата им го честитаа зачленувањето во НАТО.

Тие во водите на Охридското Езеро поставија транспарент со споени знамињата на нашата земја и на Северноатлантската алијанса.аб/бт/

Таг
Back to top button
Close
Close