0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерMakedonija.SlajderДописници СветИнтервјуМИА ИстражуваПолитика

Нуредини за МИА: Постои голем потенцијал за соработка со Грција

Верувам дека има многу потенцијал за соработка со Грција. Интерконекторот е важен, но е само еден од проектите на кои работиме, вели министерот за животна средина и просторно планирање на Република Северна Македонија Насер Нуредини во разговор со дописничката на МИА од Атина и додава дека со грчките власти, споделуваат и дискутираат за различни пристапи за управување со цврстиот отпад, за циркуларната економија, но и за водите во Преспанското и Дојранското езеро и реката Вардар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close