0_Web_АктуелноBiznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталМКДПолитика

Нуредини: Во иднина ќе бидеме земја транзит за гас за другите земји

Договорот меѓу Северна Македонија и Грција за изградба на интерконекторот за гасно поврзување е 99 отсто подготвен и испратен до европските власти, истакнаа министрите за животна средина и енергија на двете земји Насер Нуредини и Костас Скрекас на Делфи економскиот форум во Атина за време на панел дискусијата за „Европскиот зелен договор“, на која учествуваше и извршниот потпретседател на ЕК Франс Тимерманс, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close